ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Ричков Микола Леонідович

Доповідач:

Ричков Микола Леонідович

Галузь:

Культура та мистецтво

Статус:

Не прийнятий в цілому

Дата:

08.11.2024

ЗАПРОПОНОВАНІ ПОПРАВКИ / ПРОПОЗИЦІЇ
ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 1
Звіт про роботу відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради за січень-вересень 2024 року

Додаток

до рішення 73 сесії 8 скликання

від 23.10.2024 року №1

Звіт про роботу відділу культури, молоді та спорту

Гайсинської міської ради за січень-вересень 2024 року

В Гайсинській територіальній громаді реалізацію державної політики в сфері культури забезпечують 68 закладів культури:

18 Будинків культури і 17 сільських клубів;

23 бібліотеки;

7 музеїв;

1 парк культури та відпочинку;

1 кінотеатр;

1 мистецька школа.

Заклади клубного типу

Реалізацію державної політики в сфері культури в Гайсинській громаді забезпечують 35 закладів клубного типу. Їх робота спрямована на розвиток і популяризацію української культури, аматорського мистецтва, заходів патріотичного спрямування, волонтерської роботи, вшанування пам’яті захисників України, проведення державних та народних свят і обрядів.

Велику частку роботи зайняло волонтерство – було проведено благодійний проєкт для молодших школярів «Діти – майбутнє України» з показом лялькових вистав та ігрових програм, з яким об’їздили майже всі клубні заклади громади. В рамках благодійної акції «Наближаємо Перемогу

разом» в клубних закладах громади було проведено благодійні заходи патріотичного спрямування.

У 2024 році працівниками МБК були організовані та проведені благодійні концертні програми на підтримку ЗСУ «Наближаємо Перемогу разом!», за 9 місяців 2024 року проведено 35 благодійних концертних програм в місті та селах громади, завдяки яким було зібрано 170 тис. грн. Дані кошти були використані на придбання РЕБ для 59 ОМПБр та підсилювальні антени на суму 145 тис. грн., а також для придбання інших технічних засобів, печива, цукерок, автозапчастин, предметів особистої гігієни тощо.

Для воїнів місцевого гарнізону в с. Рахни було проведено 3 Концертних програми.

Протягом 9 місяців було відкрито 22 меморіальні пам’ятні дошки загиблим воїнам-землякам в місті та селах громади. Також до Дня пам’яті

захисників України 29.08 було урочисто відкрито Алею пам’яті та почестей з портретами загиблих воїнів.

Проведено 37 мітингів пам’яті загиблим воїнам.

З метою розвитку та збереження національної культури, прийняли участь у фестивалях та конкурсах: онлайн-фестиваль «Різдвяне диво – 2024», свято «Масниця іде – весну несе», онлайн-конкурс «Великодня писанка», обласний фестиваль фольклору на приз Г.Танцюри в с. Зятківці, купальське свято тощо.

Особлива увага приділяється державним святам, зокрема День Соборності, День рідної мови, День вишиванки, День Конституції, Дню Української Державності, День Незалежності України тощо. Випущено 34 відеоролика на різну тематику, які переглянули 28604 глядачі.

Проведені творчі звіти народних аматорських колективів: фольклорного колективу «Рідня», ансамблю хореографічного мистецтва «Пірует», народного хору.

Проведено 8 вистав народного театру.

Всього протягом 9 місяців було проведено 157 заходів, які відвідали 846215 чол.

Також, творчі колективи МБК в 2024 році брали участь у всеукраїнських і міжнародних фестивалях та конкурсах. Зокрема, народний аматорський хореографічний колектив «Пірует» МБК зайняв І місце на Міжнародному фестивалі конкурсі мистецтв «Арт-фортеця»; народний аматорський фольклорний колектив «Рідня» МБК на Міжнародному мистецькому фестивалі-конкурсі «Formidable» (м. Київ) здобув Гран-прі; на Міжнародному конкурсі мистецтв «DKDance» (м. Львів) народний аматорський хореографічний колектив «Пірует» МБК зайняв І місце (соло), ІІ місце (групове) та ІІІ місце (соло) у різних вікових категоріях; на ІІІ Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Українська весна» (м. Київ) ІІ місце зайняв народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Вербиченьки» МБК; на Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Наша зоряна весна» ІІІ місце зайняв народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Вербиченьки» МБК; гран-прі та диплом Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Весняночка-паняночка» (м. Київ) отримав зразковий аматорський дитячий фольклорний колектив «Зозулята» МБК; на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Тенденція» (м. Вінниця) народний аматорський хореографічний колектив «Пірует» МБК зайняв І місце (молодша вікова категорія) та ІІ місце (середня вікова категорія); гран-прі виборов народний аматорський хореографічний колектив «Пірует» МБК на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Злата-фест» (м. Чернівці); гран-прі отримав народний аматорський колектив естрадно-спортивного танцю «Посмішка» МБК на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зірковий грамофон талантів» (м. Львів); народний аматорський хореографічний колектив «Юність» МБК зайняв І місце на Всеукраїнських змаганнях з чирлідингу; на Міжнародному фестивалі «Інфініті» (м. Чернівці) ІІ місце зайняв народний аматорський хореографічний колектив «Пірует» МБК; на І Міжнародному фестивалі-конкурсі «Мистецькі промені України» (м. Київ) І місце зайняв народний аматорський фольклорний колектив «Рідня» МБК; на Всеукраїнському фестивалі сучасного танцю «Холідей-

денс» (м. Умань) народний аматорський хореографічний колектив «Пірует» МБК зайняв І місце у старшій віковій категорії, І місце у середній та ІІ місце у молодшій; на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Гуцульська ватра» - І та ІІ місце у різних вікових категоріях зайняв народний аматорський хореографічний колектив «Пірует» МБК; у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва народний театр МБК відзначений дипломом за участь; на Міжнародному благодійному сертифікованому двотуровому конкурсі мистецтв «Україна-Чехія-Франція» народний аматорський хоровий колектив ім. М.Горошка МБК здобув Гранпрі; на Міжнародному благодійному сертифікованому двотуровому конкурсі мистецтв «Україна-Чехія-Франція» солістка МБК зайняла І місце; на Канадсько-Українському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Торонто – 2024» вокальний ансамбль МБК зайняв І місце.

Систематично проводиться робота по благоустрою прилеглих території біля СБК та СК, та біля пам’ятників та пам’ятних знаків. Проводяться косметичні ремонти приміщень. На клумбах висаджуються квіти на території - дерева та декоративні кущі.

Протягом всього періоду у ряді клубних закладів проводились ремонти, закуплялись матеріали для благоустрою та ремонту.

Гайсинська ЦБС

Мережа бібліотек у Гайсинській територіальній громаді складає 23 бібліотеки (1 центральна бібліотека, 22 бібліотеки – філії, з них 1 бібліотека філія для дітей м. Гайсин та 21 - в сільських населених пунктах).

У бібліотеках організовано 293 місця для користувачів. Усі бібліотеки мають комп’ютерне обладнання, розмножувальну техніку - 17. На сьогоднішній день функціонує 68 комп’ютерів, з них 55 для користувачів, 35 одиниць розмножувальної техніки, 99 одиниць мультимедійних засобів. Доступ до мережі Інтернет мають всі 68 комп’ютерів у 23 - х бібліотеках.

Протягом 9 місяців цього року бібліотеки системи обслужили 19412 користувачів, в т.ч. біля 3000 дітей. До кола наших користувачів входять громадяни з числа внутрішньо переселених осіб, учасники бойових дій. Видача документів складає 255675 примірників, а кількість відвідувань – 86830 разів.

Бібліотечний фонд системи є основним інформаційним ресурсом наших бібліотек. Станом на 01.10.2024 р. він становить 187537 прим. Протягом поточного року фонди публічних бібліотек системи поповнились на 2165 прим. документів на загальну суму 144753,00 грн.

Фонди системи поповнились за рахунок Обласної програми поповнення бібліотечного фонду та як подарунки від користувачів і авторів, а також періодичні видання.

Всього оформлено передплату на 385 прим. періодичних видань на суму 94514 грн. на II півріччя 2024р., в тому числі і для сільських бібліотек – філій за рахунок коштів місцевого бюджету. За дев’ять місяців з фондів Гайсинської ЦБС вилучено 6022 прим. документів з різних причин.

Традиційно в бібліотеках були проведені заходи до державних свят та історичних подій. Серед форм і методів – бібліотечні виставки, години історії, історичні екскурси, листівки воїнам, і, нажаль, години пам'яті.

Працівники бібліотечної системи постійно долучаються до волонтерської діяльності (донатят, збирають кошти під час різних благодійних заходів, допомагають у закупівлі і сортуванні речей, ліків, продуктів харчування, допомагають готувати консерви, випічку, готують їжу, і таке інше для воїнів ЗСУ).

КП «Гайсинська дирекція кіномережі»

КП «Гайсинська дирекція кіномережі» проводить кінообслуговування жителів Гайсинської громади сучасними фільмами українського виробництва. На протязі 9 місяців 2024 року демонструвались фільми для воїнів ЗСУ, а також для дітей, батьки яких захищають нашу Україну (безкоштовно).

Демонструвались фільми «Кіборги», «Вони духу», «Позивний Зеніт», «Довбуш», «20 днів у Маріуполі». «Вовк. Страху нема» та інші фільми на патріотичну тематику.

23 травня в к/т «Мир» відбулась прем’єра оскароносного документального фільму Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі».

Презентував фільм та особисто розповідав про події, які лягли у основу

кінострічки, організатор та комендант найбільшого сховища в окупованому

Маріуполі Євген Тузов, а також прем’єра документального фільму «Вовк.

Страху нема».

За цей період дохід склав 105.7 тис. грн. Відвідало кінотеатр 61 тис. глядачів.

Відремонтовано і пофарбовано частину даху к/т «Мир», на ремонт витрачено 99350 грн.

У приміщенні кінотеатру «МИР» дирекції кіномережі з жовтня по квітень працює «пункт незламності».

Працівники КП «Гайсинська дирекція кіномережі» активно долучаються до волонтерської діяльності. На допомогу ЗСУ були закуплені солодощі, кава, чай, а також шкарпетки, засоби гігієни на суму 12300 грн., гроші в сумі 1800 грн. передано для закупівлі дронів.

Музейні заклади

Протягом звітного періоду 2024 року в музейних закладах громади було проведено 870 екскурсій. Музейні фонди поповнилися на 219 експонатів.

Всього музеї та виставки відвідали 11131 чол. (з них учнів та студентів -4622 чол.).

Організовувались тематичні і віртуальні виставки до календарних дат.

Всього було оформлено 45 виставок. Працівниками музею АТО організовано 4 виїзні виставки та прочитано 4 лекції щодо мінної безпеки «Правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів».

08 червня 2024 року відбулося урочисте відкриття філії музею фольклору Гната Танцюри - музей етнографії, фольклору та народних ремесел, який відтепер буде берегти та популяризувати багату культурну спадщину краю. 1 жовтня 2024 року до філії музею фольклору – музею етнографії, фольклору та народних ремесел завітали учасники сесії навчання проектного менеджменту в рамках «Школи активістів 2024 року», яке проводить ГО «Агенці регіонального розвитку Таврійського об`єднання територіальних громад.

Неодноразово протягом звітного періоду директор музею гончарного

Мистецтва (музею-садиби братів Герасименків), заслужений майстер народної творчості України Тетяна Шпак проводила майстер-класи з виготовлення глиняного виробу. А також презентувала бубнівську кераміку на заходах, які відбувалися як в нашій громаді так і в області.

Зокрема 24 травня Тетяна Шпак завітала з виставкою до Тульчинчького фаховому коледжу культури, де відбувся фінал III Обласного конкурсу творчих дітей та молоді «АРТМІСТОК-2024».

26 червня у місті Вінниця відбувся культурний форум «Культура та креативні індустрії для сталого регіонального розвитку». Для учасників форуму було організовано виставку елементів нематеріальної культурної спадщини Вінниччини. Серед них чільне місце займала бубнівська кераміка.

28 серпня з нагоди третьої річниці смерті майстрині гончарного мистецтва, заслуженого майстра народної творчості Фросини Іванівни Міщенко відбулася творча зустріч майстрів кераміки з Вінницької області. Учасники зустрічі завітали до музею гончарного мистецтва (музею-садиби братів Герасименків), оглянули вироби майстрині та її послідовників.

В музеї АТО проводилися зустрічі з учасниками-ветеранами російсько- української війни, здійснювали перегляд відео сюжетів та фільмів про наших Героїв. Проводилися також для дітей майстер-класи з декоративного розпису артилерій сих гільз, з виготовлення листівок для захисників.

Завідуюча музеєм фольклору проводила протягом року міні – дослідження різної тематики, створювала віртуальні  слайд-презентації по дослідженню творчості Гната Танцюри  та інших фольклористів. Було підготовлено 2 буклети: «Рушник – одвічний оберіг», «Тематичне багатство записів українських пісень від матері та рідних сестер Гната Танцюри».

Гайсинська музична школа

Станом на початок 2024-2025 навчального року в Гайсинській музичній

школі здобувають початкову мистецьку освіту 287 учнів.

В школі створені та плідно працюють творчі колективи: хори молодших та старших класів, дитячий духовий оркестр, ансамбль саксофоністів «Черемшина», ансамбль трубачів, ансамбль флейтистів, ансамбль домристів, ансамбль народних інструментів, інструментальний ансамбль «Тронка», вокальні ансамблі молодших, середніх та старших класів, фортепіанні дуети, вокальний ансамбль викладачів «Ladies trio», Зразковий дитячий фольклорний колектив «Зозулята», народний аматорський ансамбль народних інструментів «Дивограй», народний аматорський камерний хор викладачів.

Учні та викладачі є активними учасниками та переможцями конкурсів

різного рівня, зокрема, за звітний період маємо 29 переможців 2 конкурсів

місцевого рівня, 28 переможців 7 конкурсів обласного рівня, 29 переможців 16 конкурсів всеукраїнського рівня та 39 переможців 23 конкурсів міжнародного рівня.

На базі школи педагогічним та учнівським колективом школи було організовано та проведено 12 концертних заходів. Викладачі та учні школи постійно беруть активну участь в благодійних концертах та заходах міського Будинку культури.

В 2024 році 4 випускника нашої школи вступили до вищих мистецьких

навчальних закладів.

Колектив школи продовжує займатись благодійною діяльністю на

підтримку Збройних Сил України. Зокрема на 7 благодійних концертах школи було зібрано кошти у розмірі 23 574 грн. та передано на потреби ЗСУ.

Парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького

Гайсинський парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького на протязі року діяв у сфері своєї основної діяльності – забезпеченням активного та пасивного відпочинку відвідувачів парку. Для цього було проведено зачистку парку культури від опалого листя, роботи з фарбування та прибирання перед відкриттям весняно літнього періоду роботи парку культури.

Розширено ігровий майданчик для дітей новими гойдалками, каруселями та ігровою платформою. Оновлено та відремонтовано ряд раніше

встановлених гойдалок та каруселей.

Перед початком роботи, весною, зроблено ремонт вузлів та механізмів насосно-моторного відсіку фонтану парку.

Було проведено санітарну чистку аварійно небезпечних та сухих дерев. Висаджено близько ста саджанців листвяних порід та біля двохста саджанців кущових рослин. Облаштовувались та упорядковувались клумби парку.

Організовано ряд масових заходів із збором коштів для потреб ЗСУ із дотриманням умов безпеки. Також проводились заходи приурочені до Міжнародного дня захисту дітей, до 27 річниці Конституції, на Івана Купала,

Дня Незалежності. На протязі року проводились в парку різні культурно- спортивні заходи комунальними та громадськими організаціями нашої громади.

Міський голова Анатолій ГУК